jakubowo5.com.pl

Kuchnia

Wszystkie posiłki przygotowujemy na miejscu w naszej kuchni .
Śniadania komponujemy z twarogów ze szczypiorkiem, pietruszką, tymiankiem oraz talerza serów, regionalnych wędlin, jaj prosto z kurnika, domowych konfitur i świeżego pachnącego pieczywa.

 

Raz w tygodniu

po wcześniejszym ustaleniu z gośćmi wieczorem przy świecach serwujemy trzydaniowe ciepłe kolacje w jadalni–galerii.

 

Nasze specjalności to:

Kozina z pieca w ziołach, kaczka i gęś po jakubowsku, najzwyklejsze kotlety mielone, zupa z zebranego na okolicznych łąkach dziko rosnącego szczawiu, zupa grzybowa, kapuśniak z własnej kiszonej kapusty, krupnik, botwinka z młodych buraczków z liśćmi prosto z ogrodu, zupa z cukini, dyni oraz urozmaicona kuchnia wegetariańska: m.in. sami robimy pesto z rukoli ,bazylii , orzechów włoskich, spaghetti z pokrzywą, fetą i suszonymi pomidorami, kalafiory w cieście ……

Do posiłków podajemy kompozycje świeżej sałaty prosto z ogrodu, a na deser pachnące ciasta, domowe sorbety, owocowe jogurty.
O poranku, przy dobrej świeżo mielonej pachnącej kawie możecie Państwo posłuchać świergotu ptaków lub poczytać codzienną prasę, a po południu na rozgrzanym słońcem kamiennym patio wypić herbatę z zerwanej przed chwilą w ogrodku świeżej mięty.

W południe przy dobrej, świeżo mielonej pachnącej kawie możecie Państwo poczytać codzienną prasę. A po południu na rozgrzanym słońcem kamiennym patio serwujemy herbatę ze świeżej mięty. Podczas chłodnych wieczorów można ogrzać się przy kominku lub przy ognisku.