jakubowo5.com.pl

Pension Jakubowo

Miejsce dla ceniących spokój i ciszę, dla tych, którzy chcą być blisko natury, dla smakoszy potrafiących docenić naturalne smaki i zdrową żywność, dla kochających wieś i sielskie życie.

W Jakubowie, wśród pięknego mazurskiego krajobrazu, stworzyliśmy niepowtarzalne miejsce z kameralnymi pokojami oraz jadalnią-galerią. Jakubowo 5 to ekologiczny, certyfikowany już od 1998 roku pensjonat agroturystyczny położony w otulinie Mazurskiego Parku Krajobrazowego, w otoczeniu łąk i lasów, pomiędzy jeziorem Probarskim, a jeziorem Wągieł, 12 km od Mrągowa i 22 km od Mikołajek.

W gospodarstwie wraz z nami żyją szczęśliwe psy, koty, kury zielononóżki, gęsi, kaczki. Zadomowiły się też pliszki, mazurki, wróble, szpaki, jaskółki i  kopciuszki.  Odwiedzają nas żurawie, bociany, orły, kruki, dzięcioły, drozdy, jastrzębie.

Wielokrotnie gościliśmy  u nas artystów z Polski i Niemiec. Niektóre z powstałych podczas plenerów prac zdobią wnętrza naszego pensjonatu, m.in.: obrazy i grafiki Bogny Klaman, Janka Niksińskiego, moje obiekty, czyli Iwony Stegner i wczesne prace Mirosława Bałki. Nasze gospodarstwo agroturystyczne zostało wyróżnione w konkursie „Zielone Lato”. Zapraszamy Iwona i Krzysztof

Pokoje

Mamy dla Państwa dwu i trzyosobowe jasne, przestronne pokoje z łazienkami oraz balkonem lub tarasem, z widokiem na patio, ogród warzywno-kwiatowy lub łąkę . Pokoje gościnne mieszczą się w trzech połączonych budynkach, różnią się pod względem wielkości - od 16 do 38 m2.

Kuchnia

Autorska kuchnia Jakubowa to jedna z największych atrakcji naszego pensjonatu - lekka, smaczna i zdrowa. Potrawy przyrządzamy z naturalnych i świeżych produktów w większości z własnego ekologicznego ogrodu, doprawiamy je aromatycznymi ziołami, również i tymi dziko rosnącymi na pobliskich łąkach.

Atrakcje

Główne atrakcje naszego pensjonatu agroturystycznego i okolicy to nasze wiejskie SPA oraz dobre warunki do przeprowadzenia warsztatów jogi lub tai chi oraz plenerów malarskich.

Organizujemy ogniska z pieczeniem kiełbasek w naturalnym amfiteatrze, piesze wędrówki, przejażdżki konne (wierzchem), jazdy bryczką lub wozami, wycieczki rowerowe, spływy kajakiem. Dla amatorów silniejszych wrażeń polecamy rąbanie drewna siekierą, a dla innych grę w tenisa na pobliskich kortach, bilard i pingpong lub grzybobranie i obserwację natury (dzikich zwierząt i ptactwa ). Polecamy wycieczki do: fermy jeleniowatych i parku dzikich zwierząt w Kadzidłowie, zamku w Reszlu i Rynie oraz św. Lipki. Pod koniec września i na początku października chętnie pokażemy miejsca sejmików żurawi /wspaniały widok tysięcy nadlatujących żurawi z niezliczona ilością motywów dla fotografów, Organizujemy kameralne uroczystości rodzinne i firmowe , przyjęcia weselne do 40 osób

SPA

Zapraszamy do naszego przytulnego, małego, wiejskiego spa. Proponujemy różne kąpiele na bazie naturalnych produktów, masaże oraz odpoczynek w saunie ogrzewanej piecem na drewno.

Dojazd

  • Jakubowo 5, 11-700 Mrągowo
  • jakubowo5@interia.pl
  • (48) 501 224 464