jakubowo5.com.pl

Pension Jakubowo

Miejsce dla ceniących spokój i ciszę, dla tych, którzy chcą być blisko natury, dla smakoszy potrafiących docenić naturalne smaki i zdrową żywność, dla kochających wieś i sielskie życie.

W Jakubowie, wśród pięknego mazurskiego krajobrazu, stworzyliśmy niepowtarzalne miejsce z kameralnymi pokojami oraz jadalnią-galerią. Jakubowo 5 to ekologiczny, certyfikowany już od 1998 roku pensjonat agroturystyczny położony w otulinie Mazurskiego Parku Krajobrazowego, w otoczeniu łąk i lasów, pomiędzy jeziorem Probarskim i jeziorem Wągieł, 12 km od Mrągowa i 22 km od Mikołajek. W gospodarstwie wraz z nami żyją szczęśliwe psy, koty, kury zielononóżki, gęsi, kaczki. Zadomowiły się też pliszki, mazurki, wróble, szpaki, jaskółki i  kopciuszki.  Odwiedzają nas żurawie, bociany, orły, kruki, dzięcioły, drozdy, jastrzębie.

 

Wielokrotnie gościliśmy  u nas artystów z Polski i Niemiec. Niektóre z powstałych podczas plenerów prac zdobią wnętrza naszego domu m.in.: obrazy i grafiki Bogny Klaman, Janka Niksińskiego, moje obiekty, czyli Iwony Stegner i wczesne prace Mirosława Bałki. 

 

Nasze gospodarstwo agroturystyczne zostało wyróżnione w konkursie „Zielone Lato”. Ekologia jest dla nas ważna. Gdy świeci słońce to ogniwa solarne ogrzewają wodę do kąpieli dla Państwa. Woda z kranu jest smaczna. 

 

U nas czas zwalnia,  a goście mogą  poczuć się po prostu jak u przyjaciół na wakacjach. Zapraszamy, Iwona i Krzysztof

Pokoje

Mamy dla Państwa dwu i trzyosobowe jasne, przestronne pokoje z łazienkami oraz balkonem lub tarasem, z widokiem na patio, ogród warzywno-kwiatowy lub łąkę .

Kuchnia

Autorska kuchnia Jakubowa to jedna z największych atrakcji naszego domu - lekka, smaczna i zdrowa. Potrawy przyrządzamy z naturalnych i świeżych produktów w większości z własnego ekologicznego ogrodu lub w oparciu o lokalne produkty najwyższej jakości. Doprawiamy je aromatycznymi ziołami, również i tymi dziko rosnącymi na pobliskich łąkach.

Atrakcje

Główne atrakcje naszego gospodarstwa agroturystycznego to nasze wiejskie SPA i piękne trasy rowerowe w okolicy oraz dobre warunki do przeprowadzenia warsztatów i plenerów malarskich. Polecamy wycieczki do Reszla, Rynu, Sorkwit oraz św. Lipki a także do fermy jeleniowatych PAN w Kosewie Górnym.

SPA

Zapraszamy do naszego przytulnego, małego, wiejskiego spa. Proponujemy różne kąpiele na bazie naturalnych produktów, masaże oraz odpoczynek w saunie ogrzewanej piecem na drewno.

Dojazd

  • Jakubowo 5, 11-700 Mrągowo
  • jakubowo5@interia.pl
  • (48) 501 224 464