jakubowo5.com.pl

Pension Jakubowo

Miejsce dla ceniących spokój i ciszę, dla tych, którzy chcą być blisko natury, dla smakoszy potrafiących docenić naturalne smaki i zdrową żywność, dla kochających wieś i sielskie życie.

Cisza i spokój, galeria smaków, żurawie, bociany, jaskółki, szpaki, kruki, dzięcioły, pliszki… 12 km od Mrągowa, 22 km od Mikołajek, w otulinie Mazurskiego Parku Krajobrazowego, pomiędzy jeziorem Probarskim i jeziorem Wągieł toczy się życie, gdzie ekosystem tworzą  ludzie, szczęśliwe psy, koty, kury zielononóżki, gęsi i kaczki. Jakubowo 5 – pensjonat agroturystyczny, stworzony przez Iwonę i Krzysztofa… to Mazury, o jakich się marzy i do których chce się wracać.

 

Sztuka życia, od zdrowej żywności i rozmów przy stole, po obrazy, grafiki i rzeźby ceniących bliskość natury artystów – smakoszy. W Jakubowie goście stają się przyjaciółmi, a przyjaciele stanowią rodzinę. Wnętrza naszego domu zdobią prace Bogny Klaman, Janka Niksińskiego, Iwony Stegner i wczesne obiekty Mirosława Bałki. A na zewnątrz, gdy zaświeci słońce, ogniwa solarne ogrzewają wodę.

Chcesz się zatrzymać? Czas poznać nasze Jakubowo. 

 

Jakubowo 5

ekologiczny, certyfikowany od 1998 roku pensjonat agroturystyczny

gospodarstwo agroturystyczne wyróżnione w konkursie „Zielone Lato”.

Pokoje

Jasne, przestronne i ciche, dwu- lub trzyosobowe pokoje z łazienką, balkonem lub tarasem oraz widokiem na patio, ogród lub łąkę do wyboru.

Kuchnia

Autorska kuchnia Jakubowa, to jedna z największych atrakcji naszego domu - lekka, smaczna i zdrowa. Potrawy przyrządzamy ze świeżych, naturalnych produktów, w większości z własnego ekologicznego ogrodu lub od lokalnych dostawców, doprawiając je aromatycznymi ziołami, często dziko rosnącymi na pobliskich łąkach.

Atrakcje

Wiejskie SPA, piękne trasy rowerowe w okolicy oraz naturalne warunki do warsztatów i plenerów malarskich, to kolejne elementy naszej sielskiej codzienności. Reszla, Ryn, Sorkwit, św. Lipka, czy ferma jeleniowatych PAN w Kosewie Górnym - gdziekolwiek zechcesz się udać, będziesz zadowolony.

SPA

W naszym małym wiejskim SPA, proponujemy kąpiele na bazie naturalnych produktów, masaże oraz odpoczynek w saunie z piecem opalanym drewnem.

Dojazd