jakubowo5.com.pl

Atrakcje

Kąpiele i sporty wodne

 

Mazury – cud natury. W naszej okolicy znajduje się kilka dużych, ładnych jezior. Kąpiele w nich to czysta przyjemność! Można też wypożyczyć łódkę lub rower wodny. Organizujemy spływy kajakowe malowniczą rzeką Krutynią.

 

Wycieczki rowerowe

 

Polecamy wiele ciekawych wycieczek rowerowych i pieszych . Do dyspozycji gości na miejscu są dokładne mapy okolicy. Nasi goście mogą też wypożyczyć u nas rowery z przerzutkami. 

 

Jazda konno

 

Pobliska stadnina koni oferuje lekcje jazdy konnej i przejażdżki bryczką po lesie. Po sąsiedzku dzieci mogą poprzytulać się do kucyka a nawet na nim pojeździć.

 

Sport

 

Można biegać po okolicznych łąkach i lasach, ćwiczyć jogę, pływać, zagrać w bilarda lub ping-ponga /u nas/ lub w tenisa ziemnego na pobliskich kortach. Dla amatorów silniejszych wrażeń polecamy rąbanie drewna siekierą. 

 

Artystycznie kreatywnie

 

Dla gości z artystycznym zacięciem i zainteresowanych sztuką do dyspozycji jest dobrze doświetlona wielofunkcyjna pracownia .

 

Przy ognisku

 

Wieczorami przy ognisku w naturalnym amfiteatrze wspólnie pieczemy kiełbaski, patrząc w niebo podziwiamy gwiazdy, czasami ktoś zaśpiewa, zagra na gitarze…

 

Podążaj za żurawiami

 

Pod koniec września i na początku października chętnie pokażemy miejsca sejmików żurawi przed odlotem do ciepłych krajów. Wspaniały widok tysięcy nadlatujących żurawi .. Niepowtarzalny spektakl i niezapomniane wrażenia!

 

Grzybobranie i obserwacja natury (dzikich zwierząt i ptactwa ).

 

 

Internet

 

Wi-Fi