jakubowo5.com.pl

Atrakcje

Główną zaletą naszego gospodarstwa agroturystycznego jest  jego polożenie-  -bliskość głównych atrakcji Mazur.


Polecamy wycieczki do  Reszla, Rynu, Kadzidłowa, Krutyni, Gałkowa, Sorkwit oraz św. Lipki a także  do fermy jeleniowatych PAN w Kosewie Górnym
 


Kąpiele i sporty wodne


Mazury  – cud  natury.
W naszej okolicy znajduje się kilka dużych, czystych, ładnych jezior. Kąpiele w nich to sama przyjemność!  Można też  wypożyczyć łódkę  lub rower wodny.
Organizujemy  spływy kajakowe malowniczą rzeką Krutynią.

 

Wycieczki rowerowe

 

Polecamy wiele ciekawych tras  rowerowych i pieszych, na miejscu są dokładne mapy okolicy.
Nasi goście mogą też wypożyczyć u nas rowery z przerzutkami.

 
Jazda konno

 

Stadnina koni w Gałkowie (ok.18 km) oferuje  profesjonalne lekcje jazdy konnej i przejażdżki bryczką po lesie a  już po sąsiedzku dzieci mogą poprzytulać się do kucyka lub na nim pojeździć.

 

Sport

 

Można biegać po okolicznych łąkach i  lasach,  ćwiczyć  jogę , pływać, zagrać w bilarda lub ping-ponga /u nas/ lub w tenisa ziemnego na pobliskich kortach.

 

Przy ognisku

 

Wieczorami przy ognisku w naturalnym amfiteatrze wspólnie pieczemy kiełbaski, patrząc w niebo podziwiamy gwiazdy, czasami ktoś zaśpiewa, zagra na gitarze…
 

Podążaj za  żurawiami

 

Pod koniec września i na początku października chętnie pokażemy miejsca sejmików żurawi przed odlotem do ciepłych krajów. Wspaniały widok tysięcy nadlatujących żurawi .. Niepowtarzalny spektakl i niezapomniane wrażenia! 


Internet
Wi-Fi